Zakupy – tradycyjne lub online? A Ty – które wolisz? Należysz do zwolenników czy przeciwników aukcji w sieci?

Posted on 23/10/2015 1:12pm

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne staje się wykonywanie zakupów za pośrednictwem sieci. Chyba większość z nas zakupiła w ten sposób w swoim życiu już przynajmniej jedną rzecz. Doceniamy taki sposób za mnóstwo zalet, które posiada. Z drugiej strony nie da się jednak ukryć, że ma on również niedoskonałości.

kosmetyki
Source: flickr.com
Dlatego też niektórzy wciąż wolą zwyczajne sklepy, w jakich mogą skrupulatnie przyjrzeć się towarowi oraz go dotknąć nim podejmą ostateczny wybór. Wielkim walorem robienia zakupów internetowych jest komfort. Nie musimy przecież nawet opuszczać domu, by kupić niezbędny przedmiot. Wystarczy parę kliknięć, a za dwa czy trzy dni kurier przywiezie przesyłkę wprost pod nasze drzwi. Wysiłek włożony w zdobycie wymaganych towarów jest więc minimalny.

Na aukcjach w sieci kupujemy wszystko – sprzęt elektroniczny, ubrania, kobiety natomiast coraz częściej kosmetyki, takie jak między innymi podkłady i bazy do makijażu - podkłady i bazy. Co interesujące, w ostatnich czasach częstokrotnie duże sieciowe sklepy proponują nam możliwość poczynienia zakupów przez Internet, i to także tych spożywczych. Z przeciwnej jednak strony występują liczne zagrożenia powiązane z takimi praktykami. Największe to takie, iż zostaniemy oszukani. Któż z nas nie słyszał historii o kimś znajomym, kto zakupił podzespoly do laptopów, a otrzymał coś dużo mniej wartościowego? Taka osoba pewnie nie była dostatecznie ostrożna, zbytnio zaufała obcemu znajdującemu się „po drugiej stronie kabla”. Są jednak zaufane źródła - taniomania.pl/t/podzespoly-do-laptopow-kingston.laptop
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy jednak przestrzegać kilku zasadniczych zasad, by znacznie zminimalizować ryzyko pojawienia się podobnej sytuacji. Przede wszystkim – najkorzystniej jest kupować u pewnych sprzedawców, z którymi już kiedyś współpracowaliśmy oraz byliśmy zadowoleni. Warto jest przestrzegać tej zasady zwłaszcza jeżeli chodzi o wartościowe przedmioty, takie jak na przykład podzespoly do laptopów Kingston. Panie natomiast, nim zamówią większą paczkę, mieszczącą podkłady utwardzacze odzywki, muszą odpowiednio zastanowić się, czy z pewnością nie lepiej kupić to wszystko w zwykłej drogerii. Przecież kosmetyki, szczególnie te droższe, przed kupnem dobrze chociaż raz wypróbować. A zatem – nade wszystko rozsądek.

Tags: kosmetyki, sklepy, drogeria