Jak znaleźć zatrudnienie?

Posted on 15/03/2016 11:44am

Praca – jej odnalezienie zdecydowanie nie jest w dzisiejszych czasach proste. Od czego zależy czy nam się to uda? Tak naprawdę od niebywale wielu czynników. Nie ma na to przygotowanej recepty. Nade wszystko powinniśmy wykazać zaangażowanie, starać się. Samo udanie się do urzędu pracy już dzisiaj nie starczy. To z reguły nic nie gwarantuje. W zamian tego należy wykazać się inicjatywą.


Przede wszystkim warto pomyśleć już na samym etapie doboru ścieżki kariery i przyszłego zawodu. Tutaj wiele osób stoi przed dylematem. Z jednej strony sporo mówi się o bardziej lub mniej przyszłościowych kierunkach studiowania. Z przeciwnej jednakże niejednokrotnie czujemy potrzebę, aby zmierzać drogą swojej pasji. Wydaje nam się, iż jest to najbardziej mądre wyjście ze wszystkich. Jest w tym z pewnością sporo prawdy. Przecież ciężko być naprawdę
praca w IT
Author: Harry Wood
Source: http://www.flickr.com
dobrym w czymś, czego całkowicie nie lubimy. Jeżeli kogoś ciekawią kwiaty, to niekoniecznie urzeknie go automatyzacja testów i fakt, iż IT to dziś przyszłościowa dziedzina, za wiele tu niestety nie odmieni - http://sii.pl/testy-qa/. Z drugiej strony jeśli zajmujemy się czymś, co nas zachwyca, to o wiele prościej jest nam w tym uzyskać sukces. Dlaczego? Chociażby dlatego, iż mamy chęć poświęcać na to swój czas i swoją energię. Również w wolnych chwilach rozmyślamy o tym zajęciu oraz wciąż się rozwijamy. A na rezultaty nie trzeba wcale długo czekać.
Załóżmy, iż orientujemy się już, w jakiej dziedzinie chcielibyśmy pracować. W jaki więc sposób zabrać się za samo poszukiwanie zatrudnienia? Dobrze nade wszystko przeglądać oferty. Jeżeli jesteśmy na przykład informatykiem, na pewno nas zainteresują oferty pracy IT. Szukajmy zatem pod kątem swej branży - http://sii.pl/oferty-pracy/.


Aktualnie Internet niezwykle nam to upraszcza. Nie jesteśmy zmuszeni już przecież kupować gazet, wertować wielu stron. Starczy, że uruchomimy wyszukiwarkę, a po chwili pojawią się nam gotowe wyniki. Potem parę kolejnych kliknięć oraz nasze CV znajdzie się u pracodawcy. Czy może to być jeszcze prostsze?
Czasem jednakże dobrze wykazać się większym zaangażowaniem oraz kreatywnością. W końcu nasz pracodawca otrzyma na pewno sporo CV. Naszego może wśród nich nawet nie dostrzec. Warto jest zatem czymś się odznaczyć, pokazać, że to właśnie nas warto zatrudnić oraz iż to my jesteśmy najbardziej wyjątkowi.

Tags: studia, branża, CV, dziedzina