W jaki sposób wypada przycinać drzewa owocowe i co warto o tym wiedzieć?

Posted on 13/12/2017 10:13pm

Przycinanie krzewów i drzew owocowych w ogrodzie to niezwykle istotna rzecz. Od odpowiedniego przycinania drzew zależą ich plony. Niemniej trzeba wiedzieć, jak przycinać drzewa i krzewy owocowe oraz kiedy to robić.

Pod koniec lutego powinno się pomnieć o przycinaniu śliw, jabłoni oraz gruszy. Jeśli chodzi o drzewa z nektarynkami oraz > Alvako Sklep Meblowy brzoskwiniami to za przycinanie drzew wypada zabrać się w cieplejszym okresie, gdy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Kiedy pogoda już całkiem się ociepli i nastanie zbiór owoców, wtedy trzeba zabrać się za przycinanie wiśni, moreli i czereśni. Przycinanie drzew owocowych trzeba przeprowadzać niezmiernie pieczołowicie, jednocześnie w czasie przycinania winniśmy korygować kontur korony.http://driada.waw.pl/oferta
Source: pixabay.com
Przycinanie drzew to ważna kwestia, nie wyłącznie ze względu na plony. Drzewa, jakie posiadają zbyt długie gałęzie prezentują się nieestetycznie, dodatkowo zdołają być także zagrożeniem dla innych postaci. W trakcie silnego wiatru, gałąź zdoła pęknąć oraz na kogoś spaść. W związku z tym przycinanie drzew odbywa się nie wyłącznie na działkach, w ogrodach bądź na posesjach osobistych. Również miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne przedsiębiorstwa zajmują się przycinaniem drzew w miastach, zieleńcach i na skwerach. Drzewa często przycinane są dwa razy w roku - wczesną wiosną oraz przed zimą, choć oczywiście nie jest to zasadą. Intensywne burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, więc przycinanie drzew i gałęzi jest usilną oraz (elektroniczna platforma zakupowa) ogromnie poważną pracą.

Także drzewa schorowane i suche, spróchniałe muszą być regularnie przycinane, czasem nawet takie drzewo powinno się całkowicie ściąć. Przedsiębiorstwa, jakie zajmują się przycinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego przyrządu, w toku prac zachowywana jest wszelka przezorność, natomiast teren winien pozostać dokładnie zabezpieczony, by gałąź nie spadła na przechodzących ludzi.

Tags: drzewa, drzewo, Jabłoń, gałęzie, przycinanie