Jak dostać nadprogramowe zlecenia dla tłumaczy i dodatkowo zarobić?

Posted on 04/12/2017 3:07pm

Jeżeli wykonujesz zawód tłumacza, na pewno świetnie wiesz, że bynajmniej nie jest to prawdziwa bułka z masłem.


Możliwości pracy dla tłumacza
Jeżeli chcesz zostać tłumaczem, masz właściwie dwie opcje do wyboru - pierwsza to znalezienie pracy na pełen etat w jakiejś firmie tłumaczeniowej. Wówczas nie będziesz musieć martwić się o zdobycie zleceń i będziesz mieć stałą pensję, jednak z drugiej strony oczywiście mniej swobody. Jeżeli Ci na tym zależy, wówczas powinieneś otworzyć swoją działalność - wtedy będziesz miał sporo swobody, jednakże z drugiej strony ciągle będziesz musieć zabiegać o kolejne zlecenia i nie będziesz mieć tak wielkiej swobody finansowej. Jeżeli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, wtedy musisz znaleźć sobie pewną niszę - przykładowo tłumaczenia nietypowych tekstów specjalistycznych.


http://spectlumacz.pl/
Author: bochalla
Tłumaczenie tekstów specjalistycznych
Jeśli zdecydujesz się na taką ścieżkę kariery, wówczas bez wątpienia musisz wybrać dziedzinę, o której masz jakieś pojęcie z innego źródła. Teraz na pewno najbardziej dochodowe są szczególnie tłumaczenia tekstów (sprawdź ofertę) medycznych - jeśli masz więc jakąś wiedzę medyczną udokumentowaną w jakiś sposób, oczywiście powinieneś rozważyć tłumaczenia tekstów medycznych - to obecnie prawdziwa żyła złota.


konferencja
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Tłumaczenia przysięgłe
Jeżeli nie znasz się jednak odpowiednio dobrze na jakiejś działce wiedzy, wtedy możesz zainteresować się tłumaczeniami przysięgłymi. Wprawdzie najpierw będziesz musiał zdać dość poważny test, jednak później istnieje właściwie pewność, że będziesz dostawać naprawdę wiele zleceń. Jeśli zdecydujesz się na tę pracę tłumacza przysięgłego, oczywiście nie będziesz tego żałował, bo i w tej dziedzinie praktycznie nigdy nie brakuje zleceń sądów i osób prywatnych. Źródło: tłumaczenia tekstów medycznych - kliknij

Tags: tłumacz, gwarancja, firm, zlecenia, Tłumacze